Ödeme ve Teslimat

ÖDEME :

Siparişi tamamlama ve ödeme:
Üye girişi yaparak web sitemizi geziniz. Alışverişiniz tamamlandığında "Alışveriş Sepetim” butonuna basarak gelen ekranda "Siparişi Tamamla” butonuna basınız.
Karşınıza "Fatura&Teslimat Bilgileri” ekranı gelecektir (Üye girişi yaptığınız için kayıtlı bilgileriniz otomatik gelecektir). Bu bölümde Fatura bilgileriniz ile teslimat adresi bilgileri gelecektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra (bilgilerinizi yenileyebilirsiniz) "Ödeme” butonuna basınız.

Ödeme şekilleri nelerdir?
Bu bölümde karşınıza "Kredi Kartı” ve "Banka Havalesi” olmak üzere 2 seçenek gelecektir.

3D Secure Nedir?
3-D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. 

3D Secure Neden Güvenlidir?
3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure ile nasıl alışveriş yapabilirim?
Sipariş onayla butonuna tıkladığınızda, kredi kartına ilişkin işlem yapılacak bankaya göre form geliyor. Kullanılan kredi kartı ?3D? sistemine henüz kayıt edilmemiş ise ?Aktivasyon Formu? gelir. Bilgileriniz bankadan doğrulandığı takdirde siparişiniz onaylanır. (3D Secure sayfasının açılması için İnternet Explorer kullanıcısı olmanız ve Pop-Up engelleyicilerinizin kapalı olması gerekmektedir.)

Ödeme nasıl sonlanır?
Ödeme onayı alındığı zaman, ekranınıza ödemenin tamamlandığını bildiren mesaj gelecektir. E-posta aracılığıyla, ödemenizin tamamlanıp siparişinizin işleme konulduğu ya da siparişiniz sırasında oluşan bir hata bilgisi size ayrıca bildirilecektir. Daha sonra siparişlerinizle ilgili herhangi bir şey sormak istediğinizde kullanmanız gereken sipariş numaranız da aynı e-postada bildirilecektir. 

Ürün size teslim edilene kadar sipariş numaranızı kaybetmeyiniz.
 
-Kredi kartı numaranızı veya şifrenizi yanlış girmeniz,
-Banka sistemlerindeki arıza,
-Kredi kartı limitinizin dolmuş olması
gibi nedenlerle onay alamazsanız, ekranınıza uyarıcı bir mesaj gelecektir. Lütfen kredi kartı bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz veya başka bir kredi kartınız varsa onu kullanınız.
 
Alışveriş sırasında verdiğiniz kart bilgileri bizim tarafımızdan görülmeden otomatik olarak bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alındığında siparişiniz hazırlanmaya başlamaktadır.

Alışveriş formunuzda teslimat ve fatura adreslerini farklı belirtirseniz, aldığınız ürün ve irsaliyesi teslimat adresine, fatura ise belirttiğiniz fatura adresine gelecektir.

Satın aldığınız tüm ürünlerin fiyatlarına KDV dahildir.


TESLİMAT

Teslimat süresi nedir?
Ürünler mağazamızdan ve ana depomuzdan temin edilmektedir. Hafta içi saat 16.30'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içinde saat 18.00 de, Cumartesi günleri saat 11.00 kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içinde saat 13.00 de, Pazar günü verdiğiniz siparişleriniz ertesi gün saat 18.00 de kargoya verilir. Kargo teslim süresi teslimat adresinize göre 1 ila 3 gün arasında değişmektedir. Mağazamızda ve ana depomuzda bulunmayan ürünler için telefonla vereceğiniz özel siparişlerinizin teslimat süresi tarafınıza ayrıca bildirilip onay alınacaktır.

Teslimat ücreti nedir?
500 TL üstündeki siparişleriniz için sevkiyat bedeli alınmamaktadır, kargo ücreti tarafımızdan ödenmektedir. Bu limitin altındaki alışverişlerinizde ise YURTİÇİ ile yapılan anlaşma gereği özel fiyat uygulamasından yararlanacaksınız. Sevkiyat yapılacak yerin uzaklığına göre bedellerde değişiklik olmaktadır.

Kargo firması bana ulaşamazsa ne olur?
Kargo firması size verdiğiniz adreste ulaşamazsa, kapınıza üzerinde irtibata geçebileceğiniz telefon, adres bilgileri bulunan bir "Haber Kağıdı" bırakacaktır. Bu numaraları arayarak paketinizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Hangi şirket ile çalışıyorsunuz?
Akpar Satış İnternet Mağazası ürünlerinin sevkiyat işlemleri özel anlaşma yaptığı Aras Kargo tarafından sağlanmaktadır.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Siparişlerinizi satış sitemizden üye girişi yaparak size özel menüde yer alan "Siparişlerim" sekmesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Siparişinizle ilgili merak ettiğiniz konularda  (0216) 473 37 00 numaralı telefonu arayarak ya da
destek@akparca.comadresine e-posta atarak bilgi alabilirsiniz.

  • KARGO
  • Sponsor Ürünler
IdeaSoft® | E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.